منو سایت

تولید محتوای آموزشی تولید محتوا

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تولید محتوای آموزشی تولید محتوا

تولید محتوای آموزشی این یکی از مهمترین عوامل برای رشد وب سایت است. مهم نیست که کسب و کار شما در چه زمینه ای است، مهم است که به کاربران و بازدیدکنندگان خود آموزش های مرتبط با کسب و کار خود را ارائه دهید.

به عنوان مثال، اگر کسب و کار شما در زمینه ساخت ویدیوها و تیزرهای تبلیغاتی است، بهترین راه برای توسعه برند و افزایش تعداد مشتریان این است. تولید محتوای آموزشی این برای کاربران است.

در طول این مقاله سعی می کنیم از این مثال (سرویس ساخت فیلم های تبلیغاتی) استفاده کنیم. تولید محتوای آموزشی از هر طرف به روی شما باز می شود و توضیحات لازم را ارائه می دهد. البته نکات این مقاله محدود به این تجارت نیست، این فقط یک مثال است. نکات ذکر شده در این مقاله در تمامی بنگاه هایی که قصد تولید محتوای آموزشی در فضای دیجیتال را دارند باید به طور کلی رعایت شود.

حالا ممکن است برایتان سوال پیش بیاید. چرا باید آموزش های مرتبط با کسب و کار خود را به دیگران ارائه دهیم؟ آیا با این کار رقابت خود را افزایش نمی دهیم؟ آیا مشتریان ما پس از مطالعه این آموزش ها شخصاً به دنبال راه حلی برای مشکل خود نیستند؟ بیا یک نگاهی بیندازیم.

تولید محتوای آموزشی با هدف آموزش

هدف شما در تولید محتوای آموزشیفقط باید آموزش باشد. فقط بر آموزش مسئله ای که توضیح می دهید تمرکز کنید. سعی نکنید هدف محتوا را جذب مخاطب به عنوان مشتری و تولید محتوای بی کیفیت و غیرقابل استفاده برای کاربران قرار دهید. این کار اعتماد خوانندگان را از بین می برد و دیگر برای یادگیری چیزی به وب سایت و نام شما مراجعه نمی کنند. پس سعی کنید آموزش را تنها با هدف آموزش ارائه دهید.

آیا به دنبال ایجاد محتوای با کیفیت برای وب سایت یا اینستاگرام خود هستید؟ Livetype محتوای با کیفیت، سئو و هدفمند را برای شما ایجاد می کند. با ما تماس بگیرید.

به عنوان مثال سعی کنید هنگام آموزش کار با نرم افزار برای ساخت فیلم، نرم افزار مورد نظر را از همه جنبه بررسی کنید و آموزش جامع و کاملی در این زمینه ارائه دهید. از اولین قدم تا آخرین مرحله، به خوانندگان بیاموزید که چه کاری باید انجام دهند تا به پروژه ای مانند پروژه شما دست پیدا کنند.

همانطور که قبلا ذکر شد این مشکل تنها به مثال ذکر شده محدود نمی شود و برای تمامی حوزه های تجاری باید رعایت شود.

به عنوان مثال دیگر، فرض کنید مدیر یک آژانس تبلیغاتی هستید و قصد تولید دارید محتوای آموزشی در زمینه تبلیغات اینترنتی دارید. برای این کار باید سوال آگهی را به طور کامل برای خوانندگان توضیح دهید. مزایا و معایب هر یک از کانال های تبلیغاتی را ذکر کنید و سپس روش های تبلیغات در آنها را به همراه فیلم یا عکس به آنها نشان دهید.

در اینجا، برای واضح تر شدن این مثال، بهتر است از تم Google Ad استفاده کنید. فرض کنید شما یک ارائه دهنده خدمات تبلیغاتی گوگل هستید. زمانی که قصد تولید محتوای آموزشی در این زمینه را دارید، باید تمامی مراحل ساخت و انتشار را طی کنید تبلیغات گوگل از مرحله اول (ثبت نام و تایید حساب کاربری) تا آخرین مرحله (انتشار تبلیغات) با تصاویر ویژه به کاربران به وضوح نشان دهید.

بنابراین، در محتوای آموزشی خود محوری غیر از تحصیلات اجتناب شود. آموزش را به طور کامل و صادقانه به خوانندگان ارائه دهید.

با محتوای آموزشی خوب اعتماد ایجاد کنید

زمانی که محتوای خوب و با کیفیت تولید می کنید و موضوع مورد نظر را به صورت جامع آموزش می دهید، اعتماد مصرف کننده به برند شما افزایش می یابد. آنها درمان مشکلات خود را در شما خواهند یافت. آنها آنچه را که باید از شما بیاموزند یاد خواهند گرفت و این باعث افزایش اعتماد به نفس آنها می شود و نام شما را به خوبی به خاطر خواهند آورد.

اما نتیجه این اعتماد چیست؟

وقتی کاربران و خوانندگان سایت شما بیشتر به برند شما اعتماد کنند، دوباره از وب سایت شما بازدید خواهند کرد. آنها از نام شما فرار نمی کنند و وقتی موضوعی را در گوگل جستجو می کنند و نام شما را می بینند، ابتدا روی پیوند شما کلیک می کنند.

با اعتمادی که به شما دارند به راحتی برند شما را به دیگران معرفی می کنند و این باعث افزایش دایره مشتریان شما می شود.

حتی اگر شما را به کسی معرفی نکنند، این حس اعتماد ایجاد شده به آنها این حس اطمینان را می دهد که اگر در آینده به خدمات یک شخص یا شرکت نیاز داشته باشند، بلافاصله شما را به یاد خواهند آورد و برای دریافت خدمات یا خرید محصولات با شما تماس خواهند گرفت. .گرفتن

تولید محتوای آموزشی حرفه ای و ایجاد حس نیاز

در تولید محتوای آموزشیسعی کنید موضوع را به صورت حرفه ای بررسی کنید. از سوالات بی اهمیت نگذرید. این چیزهای پیش پا افتاده برای شما ساده هستند، اما برای بسیاری از افراد ممکن است بسیار دشوار به نظر برسند.

از سوی دیگر، زمانی که محتوای شما بسیار دقیق و به یک معنا «سنگین» باشد، خوانندگان آن احساس می‌کنند که نمی‌توانند شخصاً از عهده آن برآیند و برای خدمات شما با شما تماس خواهند گرفت.

اما اشتباه نکنید، این محتوای «ازدحام» به معنای شلوغی و شلوغی قابل مشاهده نیست.

همیشه باید ساده و حرفه ای کار کنید. از بهم ریختن محتوای خود با عناصر زیاد و کلمات اضافی خودداری کنید و محتوای خود را تا حد امکان کوتاه نگه دارید. اما این مختصر به معنای حذف قسمت هایی از آموزش نیست. کوتاه بودن یعنی پرهیز از حرف زدن زیاد.

منظور ما از «مشغول بودن» در اینجا، بررسی تمام جنبه های کار است (حتی قسمت های بسیار پیشرفته و حرفه ای که نیازمند چندین سال تجربه هستند).

برای روشن شدن موضوع، در مثال هایی که در ابتدای این مقاله ذکر شد، امکان نوشتن عبارات در نرم افزارهای ویرایش ویدیو و یا تعریف اهداف و رویدادها در Analytics و Adwords برای تبدیل در گوگل ادز وجود دارد. (این دو مثال برای افرادی که با این مباحث آشنایی ندارند مثال خوبی نیست. اما برای کسانی که دانش اولیه دارند بهترین مثال است. به هر حال اگر این مثال ها را نمی دانید یا متوجه نمی شوید عذرخواهی می کنیم 😊 )

به این ترتیب، کسانی که مقالات مورد نظر را می‌خوانند و با این قسمت‌های دشوار مواجه می‌شوند، ترسی در خود دارند و احساس می‌کنند که «باید» برای حل این مشکل به سراغ شما بیایند و خودشان بتوانند این کار را انجام دهند. ظاهر نشد.

خدمات پس از آموزش را ارائه می دهد

حال به قسمت جالب این مقاله می رسیم. بخش تجاری سازی مقاله مورد نظر.

این را بارها در مقالات خود گفته ایم:

هیچ کس جز به خواست خدا تولید محتوا نه! هیچ کس به خاطر خدا مقاله مورد نظر را نخواهد خواند!

زمانی که تولید محتوای آموزشی شما به پایان رسید، در نهایت می توانید پیشنهادات خود را برای ارائه خدمات در همان زمینه ارائه دهید.

برای این منظور می توانید از بنرهای گرافیکی، تصویری یا متنی استفاده کنید و خدمات خود را ارائه دهید.

مثلاً به خوانندگان پیشنهاد دهید که اگر می‌خواهند یک ویدیو یا گرافیک کارتونی بسازند، می‌توانند به سراغ شما بیایند و زحمت یادگیری و ایجاد آن را از بین ببرند، تا بتوانید ویدیوی مورد نظرشان را در عرض چند روز تحویل دهید.

یا به عنوان مثالی دیگر، به کاربران پیشنهاد دهید که اگر تبلیغات گوگل را جستجو می کنند، نیازی به ایجاد یک حساب کاربری و تایید آن، گرفتن کارت اعتباری یا یادگیری موضوعاتی مانند تبدیل و غیره نداشته باشند. آنها به راحتی می توانند با خواندن این مقاله به برند شما اعتماد کنند و آن را به شما بسپارند.

نتیجه

در تولید محتوای آموزشیسعی شد محتوا را بر آموزش واقعی متمرکز کند. سعی کنید آموزش را به گونه ای ارائه کنید که خواننده تمام نیازهای او را برآورده کند. نگران کسانی نباشید که با خواندن این مقالات آموزشی به دنبال رفع نیازهای خود هستند و مشتری شما نمی شوند. چنین افرادی حتی اگر آموزش ناقص ارائه دهید یا اصلاً آموزش ندهید به سراغ شما نمی آیند. چنین افرادی معمولاً نمی خواهند پول خرج کنند.

بنابراین، مطالب خود را برای کسانی که فکر می کنند با خواندن الف بنویسید تحصیلات آنها می توانند با این مشکل کنار بیایند، اما وقتی به آموزش حرفه ای شما می آیند، نیاز شدیدی به خدمات شما احساس می کنند و با شما تماس می گیرند.

اگر زمان کافی برای تولید محتوای آموزشی ندارید، از خدمات تولید محتوای لایو تایپ کمک بگیرید و محتوای آموزشی حرفه ای و قدرتمند برای کسب و کار خود بنویسید و با ایجاد حس نیاز و اعتماد، تعداد مشتریان خود را افزایش دهید.

در آخر پیشنهاد می کنم از مقاله تولید محتوای الکترونیکی چیست دیدن فرمایید؟ محتوای تخصصی خوب برای تولید محتوای آموزشی در این مقاله بد نیست با جزئیات بیشتری با آنها آشنا شوید.