منو سایت

تولید محتوای گردشگری

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تولید محتوای گردشگری

امروزه با گسترش استفاده از اینترنت، مردم پاسخ اکثر سوالات خود را در موتورهای جستجو پیدا می کنند. مثلاً بدانید چه غذاهایی برای کبد چرب مفید است؟ یا مثلا بهترین جاهای دیدنی و سفر در ایران کجاست؟ بنابراین، تولید محتوای گردشگری این موضوع برای صاحبان آژانس ها و شرکت های خدمات مسافرتی و گردشگری بسیار مهم است. زیرا با ایجاد محتوای مرتبط به راحتی می توانند افرادی را که در این زمینه جستجو کرده اند به وب سایت خودشان هدایت کنند و همراه با مطالعه این مطالب پیشنهادات ویژه ای را در زمینه ارائه خدمات مسافرتی و خدمات مسافرتی به آنها ارائه دهند.

اما اجازه دهید این موضوع را کمی مرور کنیم تولید محتوای گردشگری نکات مهم چیست و چه مواردی باید ذکر شود؟

به این ترتیب ما قادر خواهیم بود محتوایی بنویسیم که اعتماد خوانندگان را در مورد حرفه ای بودن و توانایی ارائه خدمات مسافرتی و گردشگری جلب کند.

داستان محل را بنویسید

سعی کنید در قسمت اول تولید محتوای سفر، داستان هر مکانی را که قصد دارید درباره آن بنویسید، بگویید.

آمار و اطلاعات نشان می دهد که برای درصد زیادی از گردشگران، تاریخچه مکانی که قصد سفر به آن را دارند بسیار مهم است.

آیا به دنبال ایجاد محتوای با کیفیت برای وب سایت یا اینستاگرام خود هستید؟ Livetype محتوای با کیفیت، سئو و هدفمند را برای شما ایجاد می کند. با ما تماس بگیرید.

تولید محتوای گردشگری، تولید محتوای گردشگری

خب این خیلی واضح است. البته شخصی که قصد سفر و بازدید از تخت جمشید در ایران را دارد، قصد ندارد از پاکوبی و جشن گرفتن و … لذت ببرد.

البته این امر در مورد مناطق تفریحی نیز صدق می کند. به عنوان مثال، اگر قصد تولید محتوا در زمینه گردشگری در تایلند را دارید، می توانید حتی در مورد این مکان و نه تنها در مورد جاذبه های فعلی آن، داستانی بنویسید، بلکه از تمام زوایای تاریخی به آن نگاه کنید.

پس همواره سعی کنید ضمن تولید محتوای گردشگری، رویدادهای تاریخی و تاریخ آن مکان را نیز ذکر کنید.

بیایید به عنوان مثال جاذبه های طبیعی را در نظر بگیریم

هیچ چیز زیباتر از هنر دست خدا نیست. قطعا هرکس به هر منطقه ای سفر کند اولین چیزی که به ذهنش می رسد زیبایی طبیعی آن منطقه است.

تولید محتوای گردشگری، تولید محتوای گردشگری

این زیبایی ها را می توان همه جا دید. کویر یا دریا، جنگل یا کوه، هر کجا که باشد، به راحتی می توانید از زیبایی های طبیعی این منطقه بنویسید.

سعی کنید هنگام نوشتن و نام گذاری مکان ها و زیبایی های طبیعی یک منطقه از عکس های با کیفیت مربوط به همان منطقه استفاده کنید.

یک عکس بهتر از هزار کلمه است. تصاویر، به ویژه در رابطه با مکان های دیدنی طبیعی، می توانند بسیار موثر باشند.

برای نمایش بهتر این مکان ها حتی می توانید از ویدیوهای باکیفیت و زیبا استفاده کنید و خوانندگان را به سمت متن مورد نظر در آنجا جذب کنید.

مکان های گردشگری را نام ببرید

هر شهر دارای نقاط گردشگری زیادی است. این مشکل به یک شهر و استان محدود نمی شود و نیست. همانطور که می توانید از استان فارس و نقاط گردشگری آن بنویسید، می توانید از استان اردبیل نیز بنویسید و به مکان های زیبای آن اشاره کنید.

تولید محتوای گردشگری، تولید محتوای گردشگری

همین امر در مورد تولید محتوای گردشگری در کشورهای دیگر نیز صدق می کند. شما می توانید به راحتی از نقاط گردشگری استانبول بنویسید و از عکس های زیبای موجود در اینترنت استفاده کنید یا حتی از این منطقه عکس های خود را بگیرید.

هر شهری حتی در کشورهای دیگر می تواند جاذبه های گردشگری زیادی داشته باشد.

پس فراموش نکنید که در مقاله خود به جاذبه های گردشگری و مکان هایی که مسافران زیادی به آنجا می روند اشاره کنید.

در دسترس بودن و مکان را مشخص کنید

یکی از مهمترین سوالات در تولید محتوای گردشگریروشن شدن موضوع دسترسی و مکان.

تولید محتوای گردشگری، تولید محتوای گردشگری

شما باید مکانی را که برای آن محتوا تولید می کنید به همراه تمام جزئیات مشخص کنید.

در قالب نقشه گوگل موقعیت نقاط گردشگری و مکان های دیدنی طبیعی را به کاربران ارائه دهید. این نه تنها وضعیت سئو و بهینه سازی محتوای شما را بهبود می بخشد، بلکه باعث می شود کاربرانی که آن را می خوانند برای بار دوم از سایت شما بازدید کنند تا آن مکان ها را در نقشه گوگل پیدا کنند. حتی وقتی خودشان در میدان هستند.

مورد بعدی دسترسی به این مکان هاست. سعی کنید نحوه رفت و آمد به این مکان ها را برای خوانندگان و کسانی که قصد سفر به این مناطق را دارند روشن کنید.

به عنوان مثال، اگر محتوای سفر شما مربوط به کشور عزیزمان است، می توانید خدمات و خدمات اپلیکیشن های انتقال مسافر مانند اسنپ، تپسی و … را معرفی کنید. همچنین اگر هدف کشورهای خارجی است می توانید خدماتی مانند اوبر و … را برای آنها معرفی کنید.

هنگام بحث در مورد دسترسی حتما خطرات و مسائل احتمالی در مسیر را به آنها یادآوری کنید تا پس از سفر به منطقه دچار مشکل نشوند. مثلا اگر در مورد مناطق کوهستانی می نویسید، حتما در مورد خطر ریزش سنگ در آن منطقه، وجود حیوانات وحشی و … بنویسید.

ارائه صنایع دستی و محصولات منطقه ای

هر مسافری چه با فرهنگ ایرانی و چه غیر ایرانی، پس از سفر به منطقه ای، محصولات و کالاهای مختص آن منطقه را برای خود و اطرافیانش خریداری می کند.

تولید محتوای گردشگری، تولید محتوای گردشگری

هر شهر صنایع دستی و محصولات خاص خود را دارد. به عنوان مثال، شهرهای کوهستانی معمولاً عسل طبیعی و محصولات لبنی عالی دارند. همچنین شهرهای گرمسیر معمولا صنایع دستی زیبایی دارند.

سعی کنید در مورد صنایع دستی و محصولاتی که گردشگران می توانند پس از سفر به آنجا بخرند بنویسید و تصاویری از این محصولات را به نمایش بگذارید.

با این کار به اقتصاد آن منطقه کمک کرده اید و گردشگران را با یک سوغات به خانه فرستاده اید.

هزینه سفر به این منطقه را مشخص کنید

هیچ کس دوست ندارد دروغ بشنود. اگر آژانس مسافرتی هستید، هزینه سفر به این منطقه را صرفا برای افزایش تعداد مشتریان دست کم نگیرید.

تولید محتوای گردشگری، تولید محتوای گردشگری

سعی کنید در مورد هزینه ها شفاف باشید. هزینه تمام قسمت های سفر را برای خواننده توضیح دهید و به آنها بگویید که از اولین مرحله تا حرکت چقدر هزینه خواهد داشت.

مثلاً هزینه های مربوط به خوراک، پوشاک، مالیات، هتل، بیمه و … را به طور کامل به خواننده بگویید.

در آخر خدمات مسافرتی خود را معرفی کنید

در مقاله های قبلی زیاد به این موضوع اشاره کرده ایم، هیچ کس برای رضای خدا محتوا نمی نویسد و هیچ کس برای رضای خدا آن را نمی خواند!

مطمئناً شما که برای ایجاد این محتوای مرتبط وقت گذاشته اید، در نهایت می خواهید از آن استفاده کنید.

پس حتما خدمات گردشگری خود را در محتوایی که ایجاد می کنید ذکر کرده و به طور کامل ارائه دهید.

در هنگام معرفی خدمات خود به عنوان قسمت اول برند خود و سپس خدماتی که در زمینه تور و گردشگری در آن مکان ارائه می دهید را معرفی کنید.

در نهایت، می توانید یک بنر در انتهای مطالب خود قرار دهید تا خوانندگان را به یک صفحه خاص هدایت کند (مثلاً در یک تور ثبت نام کنید) و آن را به صفحه مورد نظر پیوند دهید.

در صورت تمایل می توانید سفارش تولید محتوای سفر خود را به تیم لایو تایپ بسپارید. تیم ما که تجربه زیادی در این زمینه دارد با در نظر گرفتن تمام لحظات لازم در تولید محتوای گردشگری آماده ارائه خدمات می باشد.