منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه لایک ها را در اینستاگرام مخفی کنیم – چرا باید لایک ها را مخفی کنیم؟

چگونه لایک ها را در اینستاگرام مخفی کنیم – چرا باید لایک ها را مخفی کنیم؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه لایک ها را در اینستاگرام مخفی کنیم - چرا باید لایک ها را مخفی کنیم؟

چگونه لایک ها را در اینستاگرام مخفی کنیم؟ چرا اینستاگرام به شما اجازه می دهد لایک ها را مخفی کنید؟ آیا مخفی کردن لایک های اینستاگرام بر عملکرد پست های شما تأثیر می گذارد؟

اینستاگرام به کاربران این امکان را داده است که آیا می خواهند لایک ها در این پلتفرم نمایش داده شوند یا خیر. در این مقاله نحوه مخفی کردن لایک در اینستاگرام را به شما آموزش می دهیم و متوجه می شوید که چرا این گزینه در اینستاگرام ایجاد شده است.

اینستاگرام اکنون به همه کاربران این امکان را می‌دهد که تعداد لایک‌های پست‌های خود را مخفی یا پنهان کنند. این بدان معناست که اینستاگرام به طور پیش‌فرض از شماره‌ای که در زیر یک عکس می‌بینید استفاده می‌کند و نام چند کاربر به دنبال آن و دیگران است. یک نمونه در این عکس نشان داده شده است.

مخفی کردن لایک های اینستاگرام شما فرآیندی آسان و قابل برگشت است که در برخی موارد می تواند تأثیر مثبتی بر عملکرد شما داشته باشد. در این قسمت نحوه پیاده سازی این قابلیت در اینستاگرام را به شما آموزش می دهیم.

چگونه لایک ها را در اینستاگرام مخفی کنیم؟

اینستاگرام به شما این امکان را می‌دهد که تنها در چند مرحله تعداد لایک‌های پست‌های دیگران را برای خود مخفی کنید، بنابراین هنگام مشاهده پست‌های مورد نظر، تعداد لایک‌ها را نخواهید دید. همچنین می توانید لایک ها را در پست های خود مخفی کنید.

چگونه لایک های پست های اینستاگرام دیگران را مخفی کنیم؟

  1. به پروفایل اینستاگرام خود بروید و روی نماد سه خط در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید. در منوی باز شده روی تنظیمات در بالای لیست کلیک کنید.
  2. در منوی تنظیمات که باز می شود، Privacy را انتخاب کنید. سپس روی پست ها ضربه بزنید.
  3. در بالای منوی پست ها، گزینه ای با عنوان Hide Likes and View Count را مشاهده خواهید کرد. آن را روی ON قرار دهید (باید آبی شود)، اکنون تعداد لایک‌های سایر پست‌های اینستاگرام از شما پنهان می‌شود.

چگونه لایک های پست های اینستاگرام خود را مخفی کنیم؟

دو راه برای مخفی کردن لایک در پست های شخصی اینستاگرام شما وجود دارد. اگر عکس یا ویدیوی جدیدی ارسال می کنید و نمی خواهید لایک ها نشان داده شوند، می توانید قبل از انتشار پست خود، لایک ها را پنهان کنید.

برای توضیح این وضعیت، هنگام آپلود پست مورد نظر در صفحه خود، مانند قبل عمل کنید. سپس وقتی به مرحله افزودن عنوان رسیدید، روی گزینه Advanced Settings در پایین صفحه ضربه بزنید. از آنجا می‌توانید تعداد لایک‌ها و بازدیدهای این پست را فعال یا غیرفعال کنید.

برای خاموش کردن تعداد لایک ها پس از انتشار یک پست، به پست مورد نظر در پروفایل خود بروید و روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید (همان روشی که برای حذف یا پشتیبان گیری از عکس ها و فیلم ها استفاده می کنید). در صفحه باز شده گزینه Hide Likes را انتخاب کنید.

چرا اینستاگرام به کاربران اجازه می دهد لایک ها را مخفی کنند؟

شاید تعجب کنید که چرا پنهان کردن لایک های اینستاگرام یک ویژگی است. به عبارت ساده، به نفع خود ماست. طبق بیانیه ای، این شرکت این کار را برای برخی از کشورها آغاز کرده است تا ببیند آیا استقبال مردم از اینستاگرام را کاهش می دهد یا خیر.

تحقیقات نشان می‌دهد که ما تمایل داریم موفقیت‌های آنلاین خود، مانند تعداد فالوورها، نظرات و لایک‌ها را با ارزش خود، به ویژه در سال‌های نوجوانی، یکی بدانیم. در سال 2020، یک نظرسنجی از 513 دختر نوجوان در برزیل نشان داد که 78 درصد قبل از انتشار عکسی از خود، سعی کرده اند قسمتی از بدن خود را که دوست نداشتند پنهان یا تغییر دهند. در واقع با خودسانسوری سعی کرده اند با بازخوردهای برخلاف انتظارشان مواجه نشوند.

مطالعه دیگری نشان داد که 43 درصد از نوجوانان با رفاه اجتماعی-عاطفی پایین، پست‌هایی با مضمون اجتماعی را حذف کردند، زیرا لایک‌های بسیار کمی دریافت کردند. همچنین لازم به ذکر است که در سال 2019، 25 درصد از نوجوانان به دلیل بازخوردها و لایک ها (اعم از زیاد و کم) در پست های خود اعتراف کردند که قربانی آزار و اذیت سایبری شده اند.

بنابراین گاهی اوقات اینترنت می تواند یک مکان واقعا ناخوشایند و خطرناک باشد. برخی از افراد در اینستاگرام مشاغل شخصی ایجاد کرده‌اند، اما چه یک اینفلوئنسر با فالوورهای زیاد یا فردی که به ندرت پست می‌گذارید، تعداد به ظاهر بی‌ضرر از لایک‌ها می‌تواند بر سلامت روان شما تأثیر بگذارد.

اینستاگرام پس از آزمایش پنهان کردن لایک ها در چندین کشور به این نتیجه رسید که نتایج برای برخی مفید و برای برخی دیگر آزاردهنده بوده است. بنابراین در مارس 2021، شرکت مادر متا اعلام کرد که مایلی سایرس سزاوار بهترین های هر دو جهان است، به این معنی که کاربران اکنون این گزینه را دارند که لایک های خود را پنهان یا فاش کنند.

آیا مخفی کردن لایک های اینستاگرام بر عملکرد پست های شما تأثیر می گذارد؟

پنهان شدن یا پنهان نشدن، مسئله این است. این سوال پیش می آید که آیا واقعاً تفاوتی وجود دارد؟ در مجموع، باید گفت که اینستاگرام واقعاً هیچ تأثیری در نامرئی بودن شما ندارد. می‌توانید لایک‌ها را از خود و سایر کاربران پنهان کنید، اما برنامه همچنان لایک‌ها را ردیابی می‌کند و از آنها به عنوان سیگنال رتبه‌بندی الگوریتم خود استفاده می‌کند.

به عبارت ساده‌تر، این بدان معناست که حتی اگر لایک‌های شما مخفی است، مخاطبانی که شما را دنبال نکرده‌اند، همچنان می‌توانند به دلیل لایک کل فالوور شما، پست شما را در اکسپلورر اینستاگرام خود ببینند. این بدان معنی است که به عنوان پست شما در Explorer پیشنهاد می شود.

به طور خلاصه، الگوریتم اینستاگرام تصمیم می‌گیرد چه محتوایی را ابتدا ببیند (در داستان‌ها، پست‌ها و کاوشگر). نحوه تعیین ترتیب ظاهر شدن آن به شخصی که دوست دارد مربوط می شود. این حتی به آنچه دوست دارید، تماشا می کنید و در مورد آن نظر می دهید بستگی دارد که توسط سابقه جستجوی شما تعیین می شود.

یک طرفدار دو آتشه همیشه صفحه و پست شما را با بازدید و لایک تبلیغ می کند، احتمالا همیشه پست های شما را می بیند، بنابراین چه لایک های خود را مخفی کنید یا نه، صفحه شما توسط بازدیدها و لایک های دیگران دیده می شود. این نیز زمانی اعمال می‌شود که لایک‌های پست‌های دیگران را پنهان کرده باشید و ویدیوها و پست‌های او با تماشای یا لایک کردن آن‌ها، هم برای شما و هم برای دیگران، بیشتر قابل مشاهده هستند.

همانطور که اینستاگرام می گوید، پنهان کردن لایک ها می تواند برای سلامت اجتماعی، عاطفی و روانی شما “خوب” یا “مضر” باشد. اگر کمی نسبت به تعداد لایک‌های خود وسواس دارید و متوجه شدید که بر تصمیم شما برای ارسال محتوای جدید تأثیر می‌گذارد (برای شما مهم است)، سعی کنید لایک‌ها را برای یک یا دو هفته پنهان کنید. اگر تأثیر مثبتی بر تجربه شما دارد، به انجام آن ادامه دهید.

تاثیر مخفی کردن لایک بر عملکرد صفحه تجاری اینستاگرام چیست؟

در سطح تجاری، در نگاه اول، اعداد می توانند به عنوان یک نوع ارزش اجتماعی عمل کنند. این بدان معناست که افرادی که در اینستاگرام به تازگی با برند شما آشنا شده‌اند، می‌توانند با دیدن تعداد لایک‌هایی که دارید، فوراً متوجه شوند که تجارت شما چقدر بزرگ یا مورد احترام است. اما در پایان، عامل تعیین کننده و جذاب این است: محتوای با کیفیت، زیبایی شناسی پایدار و مشارکت عالی جامعه، که در قسمت نظرات کاربران قابل تشخیص است و از تعداد لایک های پست های شما مهمتر است.

چگونه صفحه اینستاگرام خود را در صورت مخفی بودن لایک ها ردیابی و آنالیز کنیم

ویژگی Instagram Insights

بخش Insights در برنامه اینستاگرام یک نمای کلی از معیارهای حساب شما ارائه می دهد. اطلاعاتی درباره تعداد حساب‌هایی که دنبال کرده‌اید، تعداد کل بازدیدها حتی از کسانی که شما را دنبال نکرده‌اند، نمودار رشد فالوور و تعداد کل لایک‌های پست‌های شما را نشان می‌دهد.

برای دسترسی به Instagram Insights، باید یک حساب تجاری یا سازنده داشته باشید (این حساب رایگان است و به راحتی می‌توان به آن رفت: به منوی تنظیمات بروید، Account را انتخاب کنید، سپس روی Switch type account ضربه بزنید).

هنگامی که نمایه سازنده یا کسب و کار خود را تنظیم کردید، به نمایه اینستاگرام خود برگردید و روی دکمه Insights در زیر صفحه بیو خود کلیک کنید. از آنجا، به برگه حاوی محتوایی که به اشتراک گذاشته اید بروید. سپس، با فشار دادن علامت > در سمت راست، تعداد پست‌هایی که در 7 روز گذشته ارسال کرده‌اید نشان داده می‌شود.

سپس اینستاگرام مجموعه‌ای از پست‌ها را به شما نشان می‌دهد که می‌توان آن‌ها را بر اساس معیارهای خاصی مانند دسترسی، نظرات و تعداد لایک‌ها، فیلتر کرد. همچنین می‌توانید نوع پست‌ها (یعنی عکس، ویدیو یا داستان) و بازه زمانی (هفته گذشته، ماه، سه ماه، شش ماه، سال یا دو سال گذشته) را برای نمایش انتخاب کنید.

برای انتخاب تعداد لایک ها، منوی کشویی وسط صفحه خود را انتخاب کنید (به طور پیش فرض ابتدا Reach نمایش داده می شود) سپس Likes را انتخاب کنید.

آکادمی اینفوگرام برای یادگیری دیجیتال مارکتینگ پیشنهاد می دهد

خواندن مقالات و کتاب های مختلف نکاتی را در مورد بازاریابی دیجیتال به شما می آموزد، اما هرگز به اندازه شرکت در یک دوره آموزشی موثر نخواهد بود. استفاده از فیلم آموزشی دیجیتال مارکتینگ تهیه شده توسط آکادمی اینفوگرام با کمک 12 مدرس فعال در این زمینه می تواند گامی بلند در جهت یادگیری این صنعت باشد.

با خرید این دوره به 92 ساعت آموزش تصویری دسترسی خواهید داشت، فایل های دوره در اختیار شما قرار می گیرد و می توانید با انجام تمرینات و امتحان نهایی میزان یادگیری خود را محک بزنید. پشتیبانی آکادمی اینفوگرام نیز برای پاسخگویی به سوالات شما در مورد این دوره ویدیویی در دسترس است.

فیلم آموزشی دیجیتال مارکتینگ را تماشا کنید

برنامه Hootsuite برای تجزیه و تحلیل اینستاگرام و سهولت استفاده

بخش تجزیه و تحلیل برنامه Hootsuite قوی تر از اینستاگرام (معروف به Like Alert!) است و شامل بررسی لایک ها می شود. علاوه بر این، Hootsuite می‌تواند بهترین زمان را برای انتشار پست‌های شما توصیه کند تا بتوانید لایک‌های بیشتری دریافت کنید، چه لایک‌های شما پنهان باشد یا خیر.

پنهان کردن لایک ها به شما این امکان را می دهد که بر روی سایر زمینه های ارتباطی (مانند نظرات، کلمات کلیدی و هشتگ ها) تمرکز کنید که می توان با استفاده از Hootsuite Streams آنها را کنترل کرد. همچنین می توانید از صندوق ورودی Hootsuite برای پاسخ دادن به نظرات و ارسال DM استفاده کنید که به مدیریت فالوورهای اینستاگرام شما کمک می کند.

با Hootsuite در زمان مدیریت برند اینستاگرام خود صرفه جویی کنید. با این داشبورد یا میانبر، می توانید پست ها و استوری ها را مستقیماً در اینستاگرام ایجاد، زمان بندی و منتشر کنید. از آن برای جذب مخاطب، نظارت بر عملکرد و مدیریت سایر صفحات رسانه های اجتماعی خود استفاده کنید.

آخرین کلمه

با توجه به گسترش شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام در جامعه و حتی گسترش دسترسی به این بستر در بین کودکان و نوجوانان، حساسیت نسبت به آن افزایش یافته است. سال‌هاست که کارشناسان اینستاگرام را تحت فشار قرار داده‌اند تا تغییراتی در پلتفرم خود ایجاد کند تا از آسیب‌های احتمالی به جامعه به‌ویژه کودکان و نوجوانان جلوگیری کند.

این کارشناسان معتقدند پنهان کردن تعداد لایک ها در اینستاگرام می تواند اضطراب و فشار اجتماعی را بر برخی از کاربران اینستاگرام کاهش دهد. بنابراین اینستاگرام امکان مخفی کردن لایک ها را در پلتفرم خود بدون تأثیر بر الگوریتم های ردیابی خود فراهم کرده است. در این مقاله سعی کرده ایم به زبان ساده نحوه مخفی کردن لایک اینستاگرام را برای شما توضیح دهیم.